רבים מתושבי תל אביב מכירים את שירותי הביובית. הבתים הרבים שנבנו בטכניקות הישנות דורשות מפעם לפעם את שירותי הביובית. אך לא רק הם. גם הצנרת החדשה זקוקה מפעם לפעם לטיפול של הביובית. מה עושה הביובית ולמה היא טובה מכל טיפול רגיל של האינסטלטור?

כל מערכת ביוב צפויה לתקלות מפעם לפעם. מובן שכאשר מדובר במערכת ישנה שנעשתה על פי הטכניקות שרווחו בעבר אשר אז השתמשו בחומרים מסוגים שונים הנוטים לבלאי, לסדקים או לחורים מהווים אלו כר נרחב לעבודה עבור אנשי המקצוע  – השרברבים, אשר מוזעקים כל אימת שנגרמת תקלה בסדר גודל כזה או אחר. אך זה ממש לא בהכרח נגרם בגלל הזדקנותה של מערכת הביוב. גם צנרת חדשה שאינה מתוחזקת באופן הראוי, צפויה להיסתם ולגרום להצפות רחוב המוניות ולא הכי נעימות. מי מטפל בכל אלו?

ביובית בתל אביב נחלצת לעזרתכם…

לא תמיד תוכלו להיעזר באינסטלטור רגיל שיבצע עבורכם את הפעולה או התיקון הנדרשים. אינסטלטור מגיע בדרך כלל עם ציוד מסוים ומוגבל מבחינת החדירה לעומק וטיפול יסודי בכל בעיה. הביובית לעומת זאת מסוגלת להגיע אל מעמקי הצנרת באמצעות הווקום שהיא מפעילה אשר באמצעותה נשאב כל הלכלוך והפסולת האחראים על הסתימה. פעולה שכזו משחררת את הצנרת מכלל מה שמעיק עליה ושהספיק להצטבר על דפנותיה משך כל השנים שהיא משמשת כמערכת ביוב וניקוז. הביובית מסוגלת לשטוף את כל המערכת מבפנים באמצעות לחץ מים חזק ובסיום הפעולה מתקבלת צנרת חדשה ממש.

איך תשמרו על הצנרת שניקינו לכם?

לאחר שחברת ביובית תשחרר עבורכם את הצנרת, עליכם לשמור היטב על מערכת הביוב כדי שהתקלה הזו על כל אי הנעימות הכרוכה בכך, לא תחזור על עצמה שוב. איך תעשו זאת?

  • עליכם לשמור שלא להשליך אל האסלה פסולת שאינה מתכלה כמו מגבונים וכדומה.
  • עליכם לשמור בעת שטיפת הבית שאל בורות הניקוז לא יחדרו חלקי פסולת.
  • עליכם להשתמש במסננים מיוחדים בכיורים שבבית.

אם תשתדלו לשמור על צנרת נקייה היא תשרת אתכם נאמנה ולא תעלה ותפיץ ניחוחות מעיקים ברחבי הבית שלכם, ותיהנו מאיכות חיים משופרת וטובה הרבה  יותר.