ישנם הרבה מקרים שאנו נתקלים בבעיה או תקלה במערכת הביוב שאינסטלטור לא מסוגל לפתור אותה ולכן אנחנו צריכים להזמין בעל מקצוע המספק שירותי ביובית למשל סתימה קשה במערת הביוב או הצפה כזו או אחרת ועוד מקרים רבים נוספים.

ביובית היא למעשה משאית שמגיעה בכל מיני גדלים והיא בעצם נועד לפתור בעיות במערכת הביוב או כדומה על ידי צינורות בעלי זרם מים עוצמתי או על ידי הצינורות ששואבות את המים או הביוב וכדומה.

מחירי הביובית הם מחירים משתנים בטווחים ידועים והם משתנים על פי סוג הביובית, סוג התקלה והקושי לפתור אותה וכמובן רמת המקצועיות של אותו בעל מקצוע.

טווחי המחירים של הביובית :

מחיר ממוצע של סתימה בביוב יכולה להיות בין שש מאות שקלים ועד לשמונה מאות שקלים כמובן שזה תלוי בגודל הסתימה.

שאיבה של ביוב ומי שפכים כאלו או אחרים יכולה להגיע לשבע מאות ועד אלף מאה שקלים ועוד עשרים וחמישה מטרים של צנרת וזה תלוי בכמות מי השפכים והיכולת לשאוב אותם.

שאיבה של פיר מעלית זה דבר שמטפלת בו גם הביובית והיא מגיעה במחירים משתנים תלוי מאד בקושי לשאוב את פיר המעלית והמחירים לרוב ינועו בין אלף שקלים לאלף חמש מאות שקלים תלוי ברמת הקושי ובמקצועיות העבודה.

ביובית נמוכה לחניונים היא דבר כלל לא זול ומחיריה יתחילו בלפחות שמונה מאות שקלים ומעלה וישתנו בהתאם לפי הבעיות והתקלות השונות.

שטיפה של קווי הביוב לפי הצורך או לאחר סתימה שבמקרים רבים צריך לשטוף ולנקות את הפסולת מקווי הביוב שירות כזה מתחילה מארבע מאות שקלים ועד לאלף שמונה מאות שקלים מאד תלוי בגודל הביוב וסוג הביובית.

ניקוי שורשים שסותמים את מערכת הביוב יכול להיות דבר לא זול כלל שמחירו יתחיל בשש מאות שקלים ועד לאלף מתאים שקלים וכמובן שמתווסף לזה הצילום של קווי הביוב על ידי מצלמה ורובוט וכלים משוכללים אחרים שיכול לעלות גם כן סכום נכבד של לפחות חמש מאות שקלים ועד לאלף חמש מאות שקלים לוי מאד בגודל וארך מערכת הביוב.